Młodzież: Sezon 2018/19 GLPN


Rozgrywki w sezonie 2018/2019 tradycyjnie prowadzone były systemem dwurundowym jesień – wiosna, w każdej rundzie zespoły rozgrywały pojedynki systemem każdy z każdym. Mecze odbywały się na boiskach w Chrośnicy, Łomnicy, Nądni, Przyprostyni, Strzyżewie i Zbąszyniu.
W lidze wystartowało osiem zespołów: Błędno Nądnia, Huragan Łomnica, Obra Młodzik Zbąszyń, Obra Orlik Zbąszyń, Płomień Przyprostynia, Płomyk Przyprostynia, Sokół Chrośnica i Wicher Strzyżewo. Obsadę sędziowską zapewnili: Kamil Dąbrowski i Andrzej Wachowski.


W 15. sezonie rozgrywkowym łącznie uczestniczyło blisko 130 zawodników
i zawodniczek, w tym 13 dziewcząt. Liczba grających dziewcząt w lidze zwiększa się w każdym kolejnym sezonie. Celem rozgrywek było wyłonienie najlepszych zespołów, wyróżniających się zawodników, popularyzacja piłki nożnej, podnoszenie poziomu wyszkolenia piłkarskiego, sprawności ogólnej oraz integracja młodzieży w naszej gminie.

Organizatorzy ligi przygotowali również turnieje dodatkowe. W trakcie rundy jesiennej rozegrano Turniej Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza Zbąszynia dla GLPN, w przerwie świąteczno-noworocznej zespoły spotkały się na Halowym Turnieju Piłki Nożnej.
W trakcie rozgrywek wiosennych został zorganizowany Turniej o Puchar ZCSTiR, rozegrany na boisku Orzeł.
W całym sezonie rozegrano 56 spotkań, w rundzie jesiennej padło 380 bramek,
w wiosennej 395, łącznie 775 o 86 bramki więcej niż w poprzednim sezonie, co pokazuje, że każdy kolejny sezon przynosi więcej zdobyczy bramkowych.

Organizatorami rozgrywek są Urząd Miejski w Zbąszyniu, Zbąszyńskie Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji oraz kluby sportowe z terenu gminy.

Wyróżnienia indywidualne.

Dziewczęta biorące udział w rozgrywkach:

1. Paulina Kossowska Błędno Nądnia.
2. Daria Kantanista Błędno Nądnia.
3. Zuzanna Kromska Błędno Nądnia.
4. Maria Tobys Błędno Nądnia.
5. Kornelia Pawlik Wicher Strzyżewo.
6. Gabriela Polus Obra Orliki.
7. Nikola Zdanowicz Obra Orliki.
8. Roksana Jagodzińska Obra Młodzik.
9. Gabrysia Kardaszewska Sokół Chrośnica.
10. Julia Matuszewska Sokół Chrośnica.
11. Anita Ceglarek Błędno Nądnia.
12. Jagoda Nowak Sokół Chrośnica.
13. Nikola Pawlik Wicher Strzyżewo.


Wyróżnienia dla najlepszych zawodników sezonu 2018/2019:

Najlepszy strzelec – 63 bramki w sezonie /34-jesień i 29-wiosna/ –
Roksana Jagodzińska Obra Młodzik.
Najlepszy bramkarz – Tymoteusz Sołtysik Obra Młodzik.
Najlepszy zawodnik – Aleksander Patrzała Huragan Łomnica.

Klasyfikacja końcowa rozgrywek Gminnej Ligi Piłki Nożnej:

1. Obra Młodzik Zbąszyń,
2. Huragan Łomnica,
3. Błędno Nądnia,
4. Obra Orliki Zbąszyń
5. Sokół Chrośnica,
6. Płomień Przyprostynia,
7. Wicher Strzyżewo,
8. Płomyk Przyprostynia.

Podziękowania należą się również sędziom: Andrzejowi Wachowskiemu i Kamilowi Dąbrowskiemu, za przeprowadzenie rozgrywek i pracę w sezonie 2018/2019.

Wszystkim życzymy udanego wypoczynku i do zobaczenia w kolejnym sezonie rozgrywkowym.


Kolejka 1:
Płomyk - Płomień 4:8 [Igor Szkuldarek-3, Paweł Jankowiak -- Adrian Winiarz-4, Kamil Nowak, Korneliusz Knop, Nikodem Rzepa, Marcel Szarata]

Kolejka 2:
Płomyk - Sokół Chrośnica 1:10 [Igor Szkudlarek]
Płomień - Błędno Nądnia 7:4 [Adrian Winiarz-4, Dawid Olszewski-3]

Kolejka 3:
Wicher Strzyżewo - Płomyk 16:2 [Igor Szkudlarek, Paweł Jankowiak]
Obra Młodzik Zbąszyń - Płomień 18:2 [Kamil Kaczmarek, Nikodem Rzepa]

Kolejka 4:
Płomień - Obra Orlik Zbąszyń 6:3 [Kamil Janowski-2, Nikodem Rzepa-2, Dawid Olszewski-2]
Płomyk - Błędno Nądnia 2:13 [Marcel Dombrowski, Igor Szkudlarek]

Kolejka 5:
Sokół Chrośnica - Płomień 5:5 [Adrian Winiarz-3, Marcin Hamrol, Nikodem Rzepa]
Huragan Łomnica - Płomyk 15:2 [Igor Szkudlarek, Jakub Oleksiak]

Kolejka 6:
Płomień - Huragan Łomnica 6:12 [Dawid Olszewski-3, Korneliusz Knop-2, Nikodem Rzepa]
Płomyk - Obra Młodzik Zbąszyń 0:34

Kolejka 7:
Obra Orlik Zbąszyń - Płomyk 6:3 [Igor Bujnowski, Jakub Oleksiak, Jacek Bronczak]
Wicher Strzyżewo - Płomień 2:5 [Marcel Tobys, Korneliusz Knop, Adrian Winiarz, Dawid Olszewski, Marcel Szarata]

Kolejka 8:
Płomień - Płomyk 10:5 [Michał Kubiak 3, Antoni Siwiecki, Adam Czubak 3, Korneliusz Knop 3 -- Jacek Bronczak 2, Nikodem Bielaszewski 2, Jakub Oleksiak]

Kolejka 9:
Sokół Chrośnica - Płomyk
Błędno Nądnia - Płomień

Kolejka 10:
Płomyk - Wicher Strzyżewo 9:6 [Paweł Jankowiak - 1, Bartosz Herhold - 1, Jakub Korycki - 1, Jacek Bronczak - 3, Jakub Oleksiak - 3]
Płomień - Obra Młodzik Zbąszyń 0:22

Kolejka 11:
Obra Orlik Zbąszyń - Płomień 9:1 [Marcel Szarata]
Błędno Nądnia - Płomyk 6:3 [Igor Szkudlarek-2, Bartosz Herhold]

Kolejka 12:
Płomień - Sokół Chrośnica 2:6 [Antoni Siwiecki, Błażej Rucioch. ]
Płomyk - Huragan Łomnica 1:29 [Jakub Oleksiak]

Kolejka 13:
Huragan Łomnica - Płomień 27:1 [Marcel Tobys]
Obra Młodzik Zbąszyń - Płomyk 30:0

Kolejka 14:
Płomyk - Obra Orlik Zbąszyń 0:13
Płomień - Wicher Strzyżewo 5:1 [Kamil Nowak - 3, Michał Kubiak, Karol Szelzchen]

PŁOMIEŃ:
2 Adam Czubak
3 Dawid Olszewski
5 Kamil Nowak
6 Korneliusz Knop
7 Adrian Winiarz
8 Kamil Janowski
9 Marcel Tobys
10 Nikodem Rzepa
12 Miłosz Rzepa
14 Michał Kubiak
15 Karol Szelzchen
16 Kamil Kaczmarek
19 Marcel Szarata
20 Marcin Hamrol
21 Dawid Korcz
23 Juliusz Rząd
Antoni Swiecki



PŁOMYK:
2 Marcel Dombrowski
4 Jacek Bronczak
5 Bartosz Sołtysik
6 Igor Bujnowski
7 Igor Szkudlarek
8 Wojciech Gwiazda
10 Paweł Jankowiak
11 Nikodem Bielaszewski
13 Jakub Oleksiak
14 Kacper Rzepa
15 Wojciech Walkowiak
16 Bartosz Herhold
17 Mikołaj Ramicki
18 Jakub Mirek
19 Tymoteusz Ramicki
98 Jakub Korycki
99 Miłosz Sobkowiak




Składki

Moja Płatność

Spotkania

Tabela

Pierwsza Drużyna

Sezon: Sezon 2020/21

V Liga

M Pkt BB
1 KORONA Piaski 22 53 54
2 MKS KANIA Gostyń 21 49 30
3 LIPNO Stęszew 22 46 28
4 AP REISSA Tarnowo Podgórne Poznań 22 42 30
5 WIARA LECHA Poznań 22 38 9
6 PROMIEŃ Krzywiń 21 36 3
7 RAWIA Rawicz 22 34 6
8 KS PŁOMIEŃ Przyprostynia 23 34 0
9 PRZEMYSŁAW Poznań 22 33 11
10 SOKÓŁ Pniewy 23 31 -2
11 GROM Plewiska 22 27 -1
12 ORKAN Chorzemin 22 25 -3
13 STELLA Luboń 22 24 -11
14 PKS Racot 22 22 -27
15 GROM Wolsztyn 22 21 -24
16 PATRIA Buk 22 19 -39
17 PIAST Poniec 22 17 -22
18 POGOŃ Śmigiel 22 8 -42
Więcej na Łączy Nas Piłka

Terminarz

Pierwsza Drużyna

Kolejka: 20

POGOŃ Śmigiel  1 : PKS Racot
PATRIA Buk  2 : PIAST Poniec
GROM Wolsztyn  2 : PRZEMYSŁAW Poznań
KORONA Piaski  2 : PROMIEŃ Krzywiń
MKS KANIA Gostyń  1 : LIPNO Stęszew
AP REISSA Tarnowo Podgórne Poznań  1 : RAWIA Rawicz
WIARA LECHA Poznań  3 : STELLA Luboń
GROM Plewiska  0 : SOKÓŁ Pniewy
Więcej na Łączy Nas Piłka

LikeBox